درباره ما

دانشگاه قند کرجدر اغلب کشورها٬ آموزش های علمی – کاربردی بخش مهمی از نظام آموزش عالی کشور را تشکیل می دهد ٬ ولی در کشور ما این آموزش ها به دلایل اجتماعی٬ فرهنگی و اقتصادی و طرز فکر خاص دانش آموختگان نظری وعدم ارتباط صحیح دستگاههای اجرایی با نظام آموزشی علمی – کاربردی٬ هنوز جایگاه خودرا پیدا نکرده است. تسری آیین نامه ها و مقررات آموزشی نظام نظری به دوره های علمی- کاربردی که ویژگی های خاص دارد٬ فرهنگ مدرک گرایی در جامعه و تب قبولی در کنکور ونقش نمره در موفقیت های علمی و شایسته سالاری فقط در نظام آموزش نظری و محدود کردن دوره های علمی – کاربردی ایران فقط به کاردانی و دوره های کوتاه مدت فنی و حرفه ای٬موجب این عقب ماندگی نسبت به کشورهای پیشرفته است. بدون هیچ تعصبی برای حل همه مشکلات و رفع این موانع راه حل داریم و آن توجه ویژه به دانشگاه جامع علمی کاربردی می باشد.

دانشگاه جامع علمی-  کاربردی یکی از دانشگاه های وابسته به وزارت علوم ، تحقیقات وفناوری است که با هدف ارتقاء سطح مهارت شاغلین بخشهای مختلف اقتصادی و افزایش مهارت های حرفه ای فارغ التحصیلان مرکز آموزش که فاقد تجربه اجرایی می باشند تشکیل و با بکارگیری و سازمان دهی امکانات،منابع مادی وانسانی دستگاه های اجرایی،نسبت به برگزاری دوره های علمی – کاربردی در مقاطع کاردانی و کارشناسی اقدام می کند.

این دانشگاه  تنها متولی نظام آموزش عالی علمی – کاربردی است .هدف دانشگاه جامع فراهم آوردن موجباتی است که مشارکت سازمانها و دستگاههای اجرایی دولتی و غیر دولتی را برای آموزش نیروی انسانی متخصص و مورد نیاز بخشهای مختلف اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی کشور می باشد به نحوی که دانش آموختگان بتوانند برای فعالیتی که به آنها محول می شود دانش و مهارت لازم را کسب نمایند .

این دانشگاه تنها دانشگاهی در نظام آموزش عالی ایران است که دانشجویان آن همزمان با دانش، مهارت را هم آموزش می بینند.و این مهم یعنی مهارت آموزی برای  مراکز علمی جوار صنعت یک مزیت ویژه و رقابتی را به همراه آورده است.

 مرکز آموزش علمی کاربردی قند کرج با توفیق قرار گیری در کنار یکی از صنایع مهم کشور با قدمت بیش از 80 سال جزء مراکز ویژه و خاص استان البرز می باشد که توانسته  است از پتانسیل های منحصر بفرد این صنعت در تربیت دانشجویان مجرب بهره مند گردد. این مرکز از سال 1390 تا کنون توفیق تربیت بیش از 2000 دانشجو در بیش از 20 رشته و در گروه های مختلف صنعت ، مدیریت ، نیز خدمات اجتماعی را داشته است.

امیدوارم با عنایت و لطف پروردگار بتوانیم قدم هر چند ناچیز در جهت اعتلای دانش مهارتی کشور عزیزمان برداریم.

دی ان ان